Öne Çıkanlar Türkçe Şarkı Sözleri Google Play Store Kompozit burun iş ayakkabısı

HALI YIKAMA MAKİNASI İLE HALI ve DÖŞEME YIKARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Bir önceki yazımızda halı yıkama makinaları tercih edilirken nelere dikkat edilmelidir konusunu ele almış ve halı yıkama makinası satın almayı düşünen profesyonellere ışık tutmaya çalışmıştık.

Şimdi ise daha o yazımızda da belirttiğimiz gibi halı yıkama makinası ile halı veya döşeme yıkarken takip edilecek yöntemler ve dikkat edilecek hususları ele almaya çalışacağız. Burada belirteceğimiz yöntemler hem hizmet sağlayan veya sağlayacak olan profesyoneller veya evde halı yıkama makinası olup kendi imkânları ile temizliğini yapmaya çalışan bir ev hanımına yol gösterebilecektir.

Şunu hemen belirtelim ki her türlü temizlikte olduğu gibi halı yıkama makinası iyi bir halı veya döşeme temizliği için şarttır ancak yeterli değildir. İyi bir temizlik birkaç unsurun bir araya gelmesi ile mümkün olacaktır. Dolayısıyla burada halı yıkama makinaları tercihinde dikkat edilecek hususları incelediğimiz önceki yazımıza atıf yaparak doğru bir halı yıkama makinasının elimizde olduğunu varsayacağız.

İyi bir halı veya döşeme temizliği için ikinci şart doğru ve kaliteli bir kimyasal setidir. Burada set ile iki temel ürünü kast ediyoruz. İlki kaliteli bir leke çıkarıcı ve ikincisi halı yıkama makinaları ile uyumlu bir halı yıkama maddesi. Her iki ürün de halı yıkama makinasında aşırı köpük oluşumunu engelleyecekmatiksınıfından ürünler olmalıdır.

Bütün gerekli ekipmanı edindikten sonra iyi bir uygulama nasıl yapılacaktır? Bunda sonra kademe kademe iyi bit uygulamanın aşamalarını anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle leke çıkarıcımızı halı ve döşemenin görünmeyen bir yerine uygulayarak zarar vermediğinden emin olunmalıdır. Sonrasında Halı Yıkama Makinaları ile işleme başlamadan leke çıkarıcı bütün yüzeye spreylenerek uygulanmalıdır. Özellikle lekelerin görüldüğü kısma peluş, fırça vb. çok sert olmayan bir malzeme ile mekanik güç uygulanmalıdır. Halı yıkama makinası ile çalışmaya başlamadan önce 10-15 dakika beklenerek leke çıkarıcının işini yapması beklenmelidir.

Leke çıkarıcı için beklendikten sonra artık Profesyonel Elektrik Süpürgeleri çalıştırmaya sıra gelmiş demektir. Halı yıkama makinasının haznesine aşırı olmamak kaydıyla sıcak su konması verimi arttırır. Eğer halı yıkama makinasının suyu kendinden ısıtma özelliği yoksa sıcak su halı yıkama makinasının haznesine dışarıdan eklenebilir.Yine talimatına uygun miktarda halı yıkama maddesi hazneye eklenir.

Bundan sonrası halı ve temizlik kalitesi açısından çok önemlidir. Kimyasallı su mümkün olan en az seviyede yüzeye uygulanmalıdır. Zemin Temizleme Makinaları ile ne kadar az su verirseniz yüzeyin o kadar az kimyasal uygulamış ve o kadar da hızlı kurumasına imkan sağlamış olursunuz. Aksi takdirde halı veya döşeme yüzeyinde keçeleşme, çekme gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu noktada eğer halı yıkama makinesini yazın kullanıyorsanız riskin daha düşük olduğunu, kışın kullanıyorsanızriskin çok yüksek olduğunu ve dolayısıyla halı yıkama makinesi ile birlikte bir portatif hava üfleyici bulundurmanızın gerekli olduğunu vurgulayalım.

Yüzeye uygulanan kimyasallı suyun yıkama makinesi ile en azami şekilde vakumlanmasını da son derece önemlidir. Bunun için de daha önceki yazımızda belirttiğimiz gibi vakum gücü yüksek bir yıkama makinesi edinmeniz çok önemlidir.

Halı yıkama makinanızı kullandınız ve artık işiniz bitti. İşine saygı duyan her profesyonel gibi ekipmanınızı elden geçirmek ve bir sonraki işe hazır halde tutmak şarttır. Bunun için yıkama makinesinin gerek kimyasal haznesini gerek kirli su haznesini boşaltmanız ve temiz su ile yıkamanız gerekir. Son olarak halı yıkama makinanızın aksesuarlarını yıkayın ve kuru bir yerde saklayın. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.