Öne Çıkanlar Türkçe Şarkı Sözleri Google Play Store Kompozit burun iş ayakkabısı

İşyeri Hekimliği ve Güvenlik Uzmanlığı

Ülkemizde yürürlükte bulunan 6331 sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği yasası ve 09Aralık 2012 tarihinde yayınlanan resmi gazete yayınlanmış ve yürürlüğü girmiş olan “İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği” ile tüm işletmeler ve işyerlerinde iş güvenliği uzmanı bulundurulması zorunlu hale gelmiştir.

Aynı yönetmelik kapsamında belirli bir sayıda işçi çalıştıran sanayi kolu olsun ya da olmasın her türlü işyerinde işyeri hekimi bulundurulması zorunluluğu hale gelmiştir. Bu çalışmalar kapsamındaÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından bazı kuruluşlar oluşturulması sağlanarak Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB) yetkisi verilmiştir. Bu kuruluşlar aracılığı ile işyerlerine hekim ve uzman personel hizmeti verilmesi ve denetlenebilmesi sağlanmıştır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş İstanbul OSGB firması olan Acar OSGB, işyerlerinin iş güvenliği kapsamında ihtiyaç duyduğu her türlü belge, doküman ve personele ulaşması hizmetini yüksek kalite standartlarında vermeye devam etmektedir.Yine firma tarafından işyeri ile ilgili risk değerlendirilmesi yapılmakta, gerekli tedbirlerin alınması sağlanmakta, acil durum eylem planlarının hazırlanarak, belirlenen tedbirlerle ilgili gerekli tatbikatların yapılaması, işyeri çalışanlarının bilgilendirilmesi sağlanmaktadır.

Son derece geniş bir hizmet ağı ile işyerlerinin ihtiyacı olabilecek tüm iş ve işlemler ile ilgili kaliteli bir hizmet sunan firma işyerlerinde gözetim ve denetim sistemlerinin kurularak yönetiminin sağlanması işyeri sahibi için büyük önem arz eden bir hizmeti de yerine getirmektedir.

Sürekli değişen mevzuatları güncel olarak takip ederek işyerinin uyması gereken yasal zorunlulukları, talimatları, prosedürleri, süreçleri belirleyen, bilgilendirme yapan, formaları hazırlayarak tanzim eden Acar OSGB, verdiği hizmetin denetlenmesini sağlayarak en iyi hizmeti sunma gayreti içerisinde olmaktadır.

Her işyerinde bulundurulması zorunlu olan iş güvenliği uzmanı ve belli sayıda işçi çalıştıran işyerlerinde bulundurulması zorunlu olan işyeri hekimi ile çalışanlara mesleki anlamda ilk yardım eğitimleri verilmekte, personelin bilinçlenmesi, çalışanların periyodik sağlık muayenelerinin yapılması, iş sağlığı konusunda rehberlik ve danışmanlık yapılması, işyeri sahiplerinin sorumluluklarını ve yasal zorunlulukları öğrenmeleri ve buna göre hareket etmeleri sağlanmaktadır. İş yeri sahiplerinin de bünyesinde bulundurdukları gerek duydukları her alanda bilgi alabilmesi sağlanmaktadır.

İstanbul OSGB firması Acar OSGB hakkında ayrıntılı bilgi ve irtibat için www.acarosgb.com.tr web sitesine girmeniz yeterlidir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.